Cukierek i Tradycja – czyli spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem

26 października naszym gościem był Waldemar Cichoń, autor książek dla dzieci.

Na spotkanie z właścicielem kota – łobuza o smacznym imieniu Cukierek, który jest bohaterem książek pana Cichonia, zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły. Dzieci z zainteresowaniem słuchały zabawnych opowieści o przygodach Cukierka i jego rodziny. Pręgowany kotek i jego niezwykłe talenty podbiły serca młodych czytelników.

Po spotkaniu można było zakupić książki z serii o Cukierku i otrzymać autograf autora oraz specjalny koci stempelek.

Konkurs wiedzy o Janie III Sobieskim

19 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Janie III Sobieskim, przyszłym patronie szkoły. Uczniowie w ciągu 60 minut musieli wykazać się znajomością jego biografii,odpowiadając pisemnie na pytania związane np. z poprowadzonymi przez Sobieskiego bitwami, jego rodziną, karierą polityczną, edukacją. Najlepsi okazali się:

28.02.2020 więcej
JASEŁKA

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia odbyły się w naszej szkole JASEŁKA, które wprowadziły wszystkich w odpowiedni, świąteczny nastrój.

03.01.2020 więcej
POMOC W EDUKACJI AFRYKAŃSKICH DZIECI

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Pomoc w edukacji afrykańskich dzieci”. Akcja polega na opłacaniu szkoły konkretnemu dziecku przez wszystkie lata nauki w szkole podstawowej. Pomagamy aż siedmiorgu dzieci ze szkoły w Rafai w Republice Centralnej Afryki. Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz babciom naszych uczniów, którzy wzięli pod opiekę te dzieci. […]

27.11.2019 więcej