JESIENNY PLENER MALARSKI TRZYNASTKI NA PAPROCANACH

Nad jeziorem unosiła się mgła.

Otulała senne łodzie, delikatnie zakradała się między drzewa, aby zabiegane wiewiórki miały pewność, że szybkimi skokami przenoszone zapasy nie zostaną zauważone przez żadnego intruza.

Zachwyconym plenerowiczom malownicza przestrzeń mówiła: Witaj. Jesteś tu – między ziemią , a niebem. W przestrzeni niezwykłej.

Tak rozpoczęliśmy spotkanie z Paprocanami.

21 uczestniczek plenerowej przygody rozsiadło się na karimatach i kocykach.

W okolicach południa nagle z podnoszącej się mgły wyłoniło się słońce. Z początku dość nieśmiało – jakby nie chciało światłem uszkodzić tej pięknej perspektywy malarskiej. Jednak ciekawość zwyciężyła. Za chwilę opromieniło całą taflę jeziora i bez ogródek zaglądało w prace uczestników zajęć.

Pojawiły się soczyste barwy, blask i niezwykłe cienie.

Tak udanego malarsko pleneru jeszcze nie mieliśmy. Widać go w pracach artystek. Wszyscy obaczą go na wystawie poplenerowej. Zapraszamy 🙂

Poznaj Polskę

Uczniowie klas Ia i b i IIa i b wzięli udział w wycieczkach w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”. W listopadzie mieli okazję m.in. zwiedzić historyczne centrum Wrocławia, Hydropolis, kopalnię soli w Wieliczce, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, zamek w Mosznej i wykopaliska w Krasiejowie. Szczegóły w zakładce „Poznaj Polskę”. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami […]

30.11.2023 więcej
Świąteczny kiermasz

Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 18.12.2023 w godzinach od 16.30 do 18.30.

26.11.2023 więcej
Sukces naszej uczennicy w plenerze malarskim MDK nr 2 w Tychach.

Uczennica klasy 5c Łucja Grabowska 22.09.2023 reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Plenerze Malarskim, organizowanym przez MDK nr 2 w Tychach. Jej praca została zakwalifikowana i zaprezentowana na wystawie poplenerowej. Gratulujemy Łucji sukcesu! Zapraszamy do obejrzenia wystawy i pracy naszej uczennicy.

24.11.2023 więcej