Wydarzenia – rok szkolny 2018/19

Jesienią tego roku, podobnie jak w poprzednich latach, zbieramy żołędzie i kasztany.

Zachęcamy do rodzinnych spacerów, bo prócz korzyści wynikających ze wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu zyskają zwierzęta leśne.    Część zbiorów nadleśnictwo przeznacza na tworzenie szkółek drzew liściastych, które uzupełnią wycinkę i zmienią charakter naszych lasów.   Z lasów iglastych powstaną lasy mieszane – takie, jakie były charakterystyczne dla naszej, środkowoeuropejskiej strefy roślinnej.

Zbiórkę prowadzimy w świetlicy i w sali 21. Kasztany i żołędzie można przynosić codziennie.

Zbieramy tylko owoce nieuszkodzone. Przechowujemy je w otwartych pudełkach tak, aby nie spleśniały.

Zapraszamy do udziału w akcji organizowanej w świetlicy od kilku lat.

To co Tobie niepotrzebne może pomóc innym

Razem z tyskimi mistrzami ślusarstwa prowadzimy zbiórkę niepotrzebnych kluczy. Zbierając zużyte klucze różnej wielkości i przeznaczenia wspieramy Fundację A kogo

Założona przez panią Ewę Błaszczyk fundacja czuwa nad pracą ośrodka Budzik dla dzieci przebywających w śpiączce.

W wielu domach zalegają w szufladach niepotrzebne klucze – przynieście je do świetlicy!

Od wielu lat świetlica szkolna organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych. Są to zakrętki z opakowań po napojach, kremach, jogurtach, mazakach itp.  Zbieraliśmy dla osób, które w ten sposób zabiegały o uzyskanie wsparcia w leczeniu chorób lub w celu pozyskania sprzętu medycznego.

Od dwóch lat celem naszej akcji jest wsparcie rozwoju Szpitala Miejskiego w Tychach przy ulicy Cichej. Razem z GKS Tychy zbieramy dla Fundacji Cicha Nadzieja.

Zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, bo wspólnie możemy zrobić coś ważnego.