Edukacja wczesnoszkolna 2021/22

    …………………………

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „Kasztanki-żołędziaki”

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu ” Kasztaniaki-żołędziaki”.

Wszystkie prace były świetne, wymagały wiele pracy i zajęły dużo czasu.

Nagrodzeni w konkursie uczniowie to:

1 klasa
1 miejsce: Nadia Kozak 1a i Szymon Szpak 1b
2 miejsce: Gracjan Cierniak 1a i Adrian Dejas 1c
3 miejsce: Alicja Parysz 1a
wyrożnienie: Lena Parysz 1a

2 klasa
1 miejsce: Alicja Kolonko 2a
2 miejsce: Wiktoria Mazurkiewicz 2b
3 miejsce: Julia Bochenek 2b

3 klasa
1 miejsce: Wojciech Gil 3b

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Drugi dzień FESTIWALU DYNIOWATYCH upłynął w wielkich emocjach. Każda klasa coś dziś działała i to nie byle jak.

2b miała dziś dzień wiedzy na temat właściwości i bogactwa KRÓLOWEJ DYNI i jej krewniaków. Degustowaliśmy się pysznym ciastem pieczonym przez Wojtka i jego mamę. Dziękujemy. Wiemy, że dynia nie traci swoich właściwości podczas gotowania i pieczenia a im intensywniejsza barwa jej miąższu tym jest smaczniejsza i lepiej wyposażona w witaminy.

Festiwal dyni🎃🎃🎃w klasie 1a.

Dziś powstawały piękne, jesienne dynie🎃

Lampiony klasy 3c 🙂

Festiwal dyni🎃🎃🎃trwa w najlepsze🎉🎊.

Uczniowie klasy 3c przygotowali piękne dniowe lampiony🔥rozpoczęliśmy też dekorowanie naszej sali🍂🌿🍁🍃Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tygodniowy ( 18-22.10. 2021r.) FESTIWAL DYNIOWATYCH ROZPOCZĘTY!!!

Przez cały tydzień będziemy badać jakim warzywem jest dynia i jakie ma właściwości. Chcemy się dowiedzieć więcej o jej kuzynach, innych dyniowatych warzywach i o tym dlaczego powinniśmy się zdrowo odżywiać. Pragniemy być nie tylko Szkołą Promującą Zdrowie ale także młodymi ludźmi, którzy wchodzą w życie z dobrymi nawykami żywieniowymi.

Pierwszy dzień minął w dobrej atmosferze i kolorze pomarańczowym na naszych ubraniach. Tworzyliśmy z dyni i dyniowatych, by rozwinąć się manualnie i artystycznie ale również by wziąć udział w konkursie na najciekawsze dyniowate. Zbieramy również te cenne warzywa w klasach. Ciekawe która klasa nazbiera ich najwięcej;) Warzywa przekażemy potem zwierzętom. Zobaczcie sami a to dopiero początek:):):)

2a i ich cudne dzieła!

2b i ich cudne dzieła!

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

CODE WEEK 2021

Klasy 1-3 podjęły wyzwanie w EUROPEJSKIM programie kodowania CODE WEEK 2021, spójrzcie jak pięknie pracowali :))))

Pierwsze zadanie w Code Week tworzymy zespół.

1a zaszalała. Fantastycznie:):):) Code – weekowa rakieta gotowa do startu. Brawo!!!

1b wykonała plakaty z pociętych części. Praca zespołowa. Brawo!!!

1 c wspaniale poradziła sobie z zadaniem ” Uczymy się współpracy”

Uczniowie bawili się zakodowanymi kolorowymi kubkami. Praca zespołowa i zadanie również wykonane. Brawo!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasa 2b swoje zadanie z kodowania wykonała z młodszymi kolegami i koleżankami udając się z wizytą do PRZEDSZKOLA NR 9 w Tychach. Kodowaliśmy wspólnie ” Spiewające drzewo” a dzięki naszym wspaniałym RODZICOM mogliśmy ofiarować grupie Wesołe Misie kosz pełen DYNIOWATYCH w ramach TUTORINGU RÓWIEŚNICZEGO.

Promując naszą szkołę przedszkolakom nie tylko wymieniliśmy wiadomości o zdrowiu ale również pokazaliśmy jak w szkole może być przyjemnie. Zakodowane drzewo to również zaznaczenie, że dbamy i lubimy drzewa oraz, że pamiętamy o ich święcie i o tym jakie są dla nas ludzi ważne.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Dzień Drzewa w klasach 1-3

Klasa 2b

Na naszym korytarzu całoroczne piękne drzewo byśmy o nim pamiętali przez wszystkie pory roku.

 

 

 

 

 

Klasa 2a i 1c świętuje poprzez doświadczenie. Świetlicowe dekoracje też zachęcają.

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Konkurs  ,,Pejzaż jesienny”   rozstrzygnięty.
Dyplomy i nagrody trafiły do laureatów🍁🍂🍄
KLASY 1:
I miejsce Marta Radzik 1a
II miejsce Kamil Kasprzykiewicz 1b
III miejsce Gracjan Cierniak 1a
KLASY 2
I miejsce Dorota Rutkowska 2a
II miejsce Jakub klinger 2a
III miejsce Mariia Karmanova 2a
KLASY 3
I miejsce Joanna Beleć 3a
II miejsce Wiktoria Kozikowska 3a
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

NARODOWE CZYTANIE – klasa 2b gościła uczennice z klasy 7 c w ramach czytania.

Słuchaliśmy bardzo uważnie opowieści o Pinokiu i o innych bohaterach. To było ciekawe doświadczenie. Uczniowie klasy 2 doszli do wniosku, że też mogą już czytać młodszym od siebie.

Sami zbieramy cegiełki na piramidach czytelniczych – w ten sposób motywujemy się do czytania i rozwijamy tę umiejętność.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Uczniowie klasy 1a realizowali swój pierwszy projekt,, Moje wymarzone zwierzątko”.

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Matematyka w 2b. Cyfry rzymskie nie są nam już straszne.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Matematyka przez zabawę w 1a.

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

W październiku klasa 1c pracowała metodą projektu.

Zainteresował nas jeż i wiele rzeczy chcieliśmy się dowiedzieć na temat tego ciekawego zwierzątka. Udało nam się znaleźć odpowiedzi na nasze pytania, narysowaliśmy je pracując w zespołach. Słuchaliśmy opowiadania o przygodach jeża Tuptusia, śpiewaliśmy o jeżu oraz stworzyliśmy klonowe jeże. Na podwórku szkolnym zbudowaliśmy także domki zimowe dla jeży – może chociaż jeden posłuży za zimowe schronienie. To była bardzo ciekawa przygoda.

 

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Na początku października klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu autorskim.

Gościem Mediateki była Izabella Klebińska, autorka książek i wydarzeń muzycznych dla dzieci.

Podczas spotkania było lirycznie, muzycznie,a nawet tanecznie🎻🎼🕺.

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Urodziny każdy ma więc kto chce śpiewamy mu STO LAT!!!!!!

Przed Wami solenizantka z 1c

W 2 b  też co nieco świętujemy

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Góry kochają również uczniowie klasy 2a i 2b. Sami zobaczcie jak dzielnie wspinali się na Kozią Górkę w deszczowy i pochmurny dzień 6 października.

Pogoda nas jednak nie wystraszyła, a wrażeń było naprawdę sporo. Bohaterką dnia została salamandra plamista:). Spotkaliśmy ich kilkanaście. Były też zabawy, lekcja przyrody, spacer w chmurach… Warto było się zmęczyć.

Pozdrawiamy jesiennie. Pamiętajmy, że nie ma złej pogody trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Polecamy!!!

 

 

 

 

 

Klasy 1a, 1b i 1c na Dębowcu:)

Wycieczka na Dębowiec była pełna atrakcji dla uczniów 1 c. Oprócz zabawy, pieczenie kiełbasek, szukania leśnych skarbów z ciekawością słuchaliśmy również ciekawostek przyrodniczych opowiadanych przez pana przewodnika. Będziemy mieli co wspominać a jeden szczyt już zdobyty. Kochamy góry 🙂

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Światowy Dzień Jabłka

W 2021 roku obchody Światowego Dnia Jabłka przypadły na 28 września

Nasza szkoła promuje zdrowy tryb życia w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie,

dlatego dzieci z klas wykonały sałatki z jabłkiem w roli głównej.

Promocja zdrowia, kosztowanie różnych smakowitych owoców, bezpieczne posługiwanie się nożem, porządek wokół siebie i wiele, wiele innych ważnych umiejętności i doświadczeń mogli poznać uczniowie wszystkich klas. Dziś prezentujemy niektóre z nich. Prawda, że kuszą by zdrowo się odżywiać???

Zaczynamy od 1c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasa 2b prezentuje

Zdrowo, kolorowo jest również w 3b

Tak promuje zdrowie klasa 3c

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

W naszej szkole odbywają się twórcze zajęcia artystyczne.

Oto prace 2b – Sowy z włóczki i patyków.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

30 września

Świętujemy Dzień naszych wspaniałych Chłopaków.

Co zatem słychać u 1 c?

Chłopcy wydają się szczęśliwi ale dziewczynki również. To się nazywa świętowanie:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed Wami klasa 3b

 

 

 

 

 

A tak się bawiła klasa 2b

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Międzynarodowy Dzień Kropki 15 września

3c jak inni uczniowie klas 1-3 świętowali

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Wycięta kropka z kolorowego papieru była punktem wyjścia do stworzenia ciekawej pracy plastycznej.

Powstały renifery , klauny , psy , a nawet diabełek i balonik.

1c również wspaniale potrafi świętować Dzień Kropki – Dzień talentów.

Razem z 3 c i 1c  bawiła się również 2b

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Korzystamy z pięknej jesiennej pogody,świętujemy urodziny, uczymy się pływać w PARKU WODNYM w Tychach i całą edukacją byliśmy też w kinie na filmie „Rodzinka rządzi”.

Czasem wystarczy kawałek kredy i super zabaw gwarantowana.

      

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2021/2022

Spójrzcie, kolejni wspaniali uczniowie są częścią naszej społeczności szkolnej. WITAMY!!!